A Látó szépirodalmi folyóirat blogja

Látó-blog

Látó-szövegek - dramatizálva

2020. június 04. - 1...1

A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem első éves teatrológus hallgatói a Látó tavalyi és idei számaiban megjelent novellákból válogattak, és a szövegeket dramatizálva, interpretálva ültették át őket az on-line térbe Színészmesterség tantárgyból. A projekt koordinátora, irányítója: Patkó Éva.

Tovább

Codău Annamária: Látó, 2020/6.

Lapajánló

A júniusi látós szövegek tekintete együttesen a múlt század elejének magán- és történelmi eseményeitől fordul egészen a mai jelképes vagy konkrét bezártságélmények felé, hogy egy novella még egy fura közeljövőt is megidézzen. A dédapákról, trianonokról, betegségekről, sérülésekről vagy…

Tovább

Onagy Zoltán: Barter, orál és vendégmunka

Az ember öt perc alatt teszi meg a félórás visszaút felét. Nem csendesül a zivatar. A felhő megáll a völgyben, felmászik a Pilis lábára, tapodtat se halad, egyre vadabb, minden résből víz folyik, a zivatar komoly eső akar lenni, már csak a jég hiányzik. Az ember az élelmiszer áruház napfénytetője…

Tovább

„Most ez vagyok, és ez felszabadító”

Interjú Imre Eszterrel. Kérdezett: Demény Péter

Írásaidból és beszélgetéseinkből az derül ki, elég sokat utaztál. Miért alakult így? Ez nem volt cél, sőt sokáig nem is gondoltam volna, hogy így fog alakulni. Nem voltam az a gyerek, aki arról álmodik, hogy egyszer majd elmegy messzire – gyermekkoromban rettegtem a mozgástól, egyik legnagyobb…

Tovább

Vida Gábor: Kutyabőr

Hozzászólás Milbacher Róbert A kulturális migránsokról c. írásához

 [Milbacher Róbert A kulturális migránsokról című írása az Élet és Irodalom 2020. május 22-ikei számában jelent meg] A probléma ősi, a hadseregben úgy nevezik: újonc. Kívülről jött, nem ért semmit, egyszerű és brutális technikával vésik belé az alapokat, sose felejtse el. A hadsereg szigorúan…

Tovább
süti beállítások módosítása